Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J.Korczaka w Białej Podlaskiej

I Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek „ Pójdźmy wszyscy do stajenki….”

2

10 stycznia 2017 r w naszej szkole odbył się I Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Pójdźmy wszyscy do stajenki” powstał z inicjatywy Pani Justyny Zozuli wychowawcy klasy I.
Do udziału zgłosiło się łącznie 26 drużyn z przedszkoli i szkół z terenu miasta Biała Podlaska.
W jury zasiadła pani Magdalena Wójcik– artystka ,malarka pani Violetta Druliak, pani Katarzyna Pomianowska nauczyciele muzyki w  Zespole Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej oraz pani Monika Frączek dyrektor szkoły.
Uczestnicy występowali jednoosobowo lub w zespołach, a ocenie podlegał strój, dykcja, gest, czystość intonacji, rytmiczność oraz ogólny wyraz sceniczny.
Pierwsze miejsce zajęli uczestnicy z Przedszkola Samorządowego  nr. 6 w Białej Podlaskiej ul. Łomaska 21
Zuzanna Wilawer Anna Janicka Aleksandra Romaniuk Iga Melańczuk oraz Nikola Makarewicz Maja Stefaniak Martyna Knyszyńska
Drugie miejsce zajeli kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 9  pod kierownictwem pani Grażyny Chwesiuk oraz Alicja Matczuk z Przedszkola Samorządowego nr 11 przygotowana przez panią Bożenę Szubarczyk
Trzecie miejsce przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „U cioci marchewki” przygotowane przez Panią Annę Sobiczewską oraz uczennica ze Szkoły Podstawowej nr.9 Magdalena Bancarzewska

Nagrody: tablet firmy Lenovo, słuchawki z mikrofonem, pendrive, gry planszowe i książki ufundowane zostały przez naszą szkołę oraz Międzynarodowa Szkołę Matematyki 2+2 z Białej Podlaskiej.

Podczas obrad jury uczestnicy obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów 2 i 3 klasy przygotowane przez panią Małgorzatę Parczewską oraz skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez kadrę pedagogiczną.