Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J.Korczaka w Białej Podlaskiej

5 listopada – Światowy Dzień Postaci z Bajek

aktualnosci-bajki

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.
Właśnie dziś w Naszej szkole z tej okazji Wszyscy zamienili się w swoich ulubionych bohaterów z Bajek Walta Disneya….byli piraci, Myszki Miki, Tygryski, Minionki, Elzy i wiele wiele innych …

Uczniowie poznali sylwetkę Walta Disneya oraz zobaczyli pierwszą animację Myszki Miki „Plante Crazy”. Samodzielnie odnajdowali różnice pomiędzy bajką kiedyś i dziś.
Odbył się również konkurs „Jaka To melodia” w którym uczniowie odgadywali z jakiej bajki pochodzi dana piosenka, ale największą radość sprawiło im odgadywanie „siebie na wzajem”.

Mądre bajki uczą, wychowują i rozwijają wyobraźnie….

Dziękujemy Pani mgr Małgorzacie Parczewskiej za przygotowanie atrakcji :) dzięki którym ten dzień był wyjątkowy